www.lavanda-turkey.com LAVENDER
Home TY EN DE RU


Agency policy Membership Meetings Our recommendations Presents for Ladies Website owner Hakkimizda Irtibat About region
Íîâîñòè

DUYURU

REALİTE ŞOVA ERKEK ADAY ARIYORUZ!
 ARANAN ÖZELLİKLER:

1. 30-45 YAŞ ARASINDA OLMAK
2. BEKAR OLMAK
3. RUSÇA BİLMEK
4. BİR RUS BAYAN İLE EVLENME NİYETİNDE OLMAK
NOT: BİR AY BOYUNCA ÇEKİMLER SÜRECEKTİR ANTALYA DA OLACAKTIR (MAYIS-HAZİRAN). ORGANİZATÖR BİR RUS TV KANALIDIR İLGİLENEN KİŞİLER AŞAĞIDAKİ ADRESE BİLGİLERİNİ GÖNDEREBİLİR 25198787@mail.ruFor member
Nik
Password
For guest / Misafirler için kayıt ol

 

Rusya'da tatiller

1 Ocak Yeni Yıl. (1 Ocak, 2 - gün tatil)
 Rusya’da Yeni Yıl 1 Ocak’ta kutlanmaktadır; Birçok Rus hala 13 Ocak'ta da  Eski Yeni Yıl kutlamaya devam ederler. 13 Ocak;  Rusya'da 1918 yılına kadar kullanılan Jülyen takvimine, göre yılın ilk gününe karşılık gelir. Dünyanın çoğu tarafından kullanılan Gregoryen takviminden  biraz farklıdır. Rusya’da Yeni Yıl; yılın en büyük bayramdır. Yeni yıl kutlaması genellikle 7 Ocak'ta görülen Rus Ortodoks Noel kutlamasıyla birleşir.

7 Ocak'ta Rus Ortodoks Noeli – 1 gün tatil

23 Şubat Vatanı Koruyanların Günü- 1 gün tatil
 23 Şubat Rusyada  halen Silahlı Kuvvetlerde görev olanlar ve geçmişte hizmet etmiş olanları onurlandırmak içindir. Rusya'da tüm kadınlar kendilerine yakın olan tüm erkeklere hediyeler verirler.

14 Şubat Sevgililer Günü (Rusya'da iş günü).
14 Şubat uluslararası sevgililer gününü tüm dünya ile birlikte Rusya da  kutluyor. Bu gün resmi bir bayram olmaması nedeni ile izin günü değil.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü -1  gün tatil.

 Her 8 Mart’ta, onların işlerine, aşklarına  ve bize bağlılıklarından ötürü minnettarlığımızı dile getirmek için, kadınlara hediyeler ve çiçekler  armağan edilmesi gelenek haline gelmiştir. 8 Mart Sevgililer gününün bazı yönleri ile birlikte Anneler Gününün bir karışımı  olarak kabul edilebilir.

1 Mayıs Bahar ve İşçi Bayramı (1,2 Mayıs -- 2 gün tatil).
 1 Mayıs, Uluslararası İşçi  Günü ve Bahar bayramıdır.

9 Mayıs Zafer Bayramı (Mayıs 8,9 – 2 gün tatil).
Her 9 Mayıs’ta, Rusya Nazi Almanyasını yenilgiye uğratmasını ve bu yolda ölenlerin anısını yaşatmak içn Rusya’nın dörtbir yanında Zafer bayramı kutlanır. Genellikle bir askeri geçit töreni de Moskova’da yapılır.

 
12 Haziran Rusya Günü – 1 gün tatil.
 Rusya Günü 12 Haziran'da Rusya'da kutlanan ulusal birlik bir bayramdır. Bugün, 1990 yılında, Rus parlamentosu resmen egemenliğini ilan etti.

4 Kasım Ulusal Birlik Günü – 1 gün tatil.
 4 Kasım Ulusal Birlik Günü Rusya'da ki yabancı güçlerin müdahelelerini ve buna bağlı olarak yaşanan sorunların bittiği günü hatırlatmak için kutlanır.

12 Aralık Anayasa Bayramı – 1 gün tatil.
 12 Aralık Rusya Federasyonu Anayasa’sının imzalanarak kabul edildiği gündür.


 * Hafta sonuna denk gelen tatil günül Pazartesi gününne aktarılmaktadır.
 * Hafta sonu - Cumartesi, Pazar»webmaster Kopru Ajansi Yoneticileri Ekaterina ve Mehmet Evlilik Ajansi "Kopru" Russia, Barnaul GSM +7 913 023 53 48; +7 906 941 34 32
Skype name:centrkoji2001
www.lavanda-turkey.com
e-mail: 25198787@mail.ru